Z jakiego powodu chętnie słuchamy muzyki?

Aktualnie w różnych rozgłośniach radiowych, na Youtube, ale również w telewizji króluje kicz. Takie są fakty - trochę ambitniejszy miłośnik muzyki bardzo dobrze wie, że nawet jeśli jadąc samochodem do domu usłyszy w stacji radiowej piosenkę ambitnego muzyka, to i tak musi wiedzieć, iż mimo wszystko musiał pójść on na jakieś ustępstwa! Właśnie tak funkcjonuje biznes rozrywkowy.


Napisał: blmurch
całego świata zapewne nie zmienimy, a więc w sumie to nawet dyskutowanie na ten temat jest bez racji bytu. Będzie w takim razie chyba lepiej jeżeli zastanowimy się dlatego tak naprawdę aż tak chętnie regularnie słuchamy muzyki. Można w sumie rzec, że najważniejsze jest to, iż rap bądź reggae koncerty na dvd/blu-ray bardzo szybko wpadają w uszy. Zero filozofii.

Miło, że chociaż często sądzimy, iż muzyka to tylko rozrywka, to jednak jeżeli ktoś zdoła pokazać odrobinę więcej, mimo wszystko potrafimy bardziej docenić tego typu twórczość. Niby poezja śpiewana koncerty na dvd/blu-ray - przykładowo Jacek Kaczmarski, nie jest teraz na listach hitów, to jednak nisze w muzyce mają się fenomenalnie (słuchaj muzyki kiedy tylko pragniesz: koncerty poezji śpiewanej na blu-ray). Na całe szczęście żyje wielu polskich melomanów, którzy charakteryzują się odpowiednim gustem. Nie zapomnijmy, że choć upodobania muzyczne są bardzo różne, to jednak bez problemu można wymienić te gusta, które no jakoś tam pozytywnie są w stanie się wyróżnić. No niektórzy melomani mają konkretniejszy gust!

Chociaż snobowanie się na gatunki muzyczne to dziecinada: w końcu nawet niektóre pop koncerty na dvd/blu-ray są niemalże dziełem sztuki! Zatem: w żadnym wypadku nie zamykajmy się na świeże typy muzyczne, bo w zasadzie realia są takie, że nawet hip-hop może bardzo dużo nam zaoferować (poznaj muzykę na nowo: rap i hip-hop koncerty dvd/blu-raypop na dvd)...

Doceńmy także niezwykłe przesłanie, które bije z pewnych piosenek. Wiadoma sytuacja, że reggae bądź rap i hop-hop koncerty na dvd/blu-ray najczęściej cechują się mocno standardowym tekstem, no nic w tym przesadnie odkrywczego, lecz nie zapomnijmy, iż trafienie na perełkę spowoduje, że wreszcie będziemy mieli okazję przeżyć może nie katharsis, lecz coś fantastycznego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:15:16
Tagi: muzyka, koncerty, rozrywka, Blu-ray