Muzyka - dla wszystkich coś dobrego do posłuchania

Każdy słyszał, zdawać by się mogło wytarty, slogan, który składa się z takich słów „muzyka łączy pokolenia”. Choć nie zawsze to widać, to nie sposób zaprzeczyć tym słowom. Widać to nawet po duetach, które wypuszczają piosenki na rynek. Współcześni muzycy uprawiający różną muzykę, tworzą, z można by powiedzieć, dinozaurami muzyki rozrywkowej i nagrywają razem piosenki, które latają na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez kilka miesięcy. Widocznie połączenie wprawy i znajomości sceny i młodości działa na korzyść muzycznych idei.

koncert  50 Cent & G-Unit
Napisał: digboston
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niektórzy słuchają tylko jednego gatunku muzycznego. Jest to pewne ograniczanie swojego muzycznego światopoglądu. Owszem możemy uwielbiać jakiś gatunek najbardziej, ale dobrze wiedzieć, co dzieje się w muzyce tak ogólnie. Nie powinniśmy się zaperzać i twierdzić, że tylko jeden band jest okej. Bywa i tak, że rzeczywiście warto posłuchać czegoś nowego i poszerzyć swoje horyzonty muzyczne (zobacz instrumenty: instrumenty dęte i akcesoria do nich). Nie wszystko, co nowe okaże się fajne, ale powinniśmy mieć pewne porównanie, a nie jedynie zasłuchiwać się w jednym kierunku. Muzyka ciągle się rozwija nie powinniśmy zostawać w tyle.

Muzyczne pomysły

Często kiedy słyszeliśmy jakąś piosenkę myślimy sobie, że też chcielibyśmy umieć tak skomponować piosenkę lub umieć w taki sposób śpiewać. Pewne osoby poza tym, że opowiadają o tym, to też robią coś w tym kierunku. Inspirujące są te utwory, które już usłyszeli i tworzą swoje własne. Z czasem klaruje się ich osobisty styl i zdarza się, że odnoszą sukces, a czasem grają po mniejszych klubach i cieszą się ze sławy we własnej miejscowości. Muzyka daje możliwość ludziom rozwijać się. Czasem pewni muzycy stawiają na zły instrument, wychodzi na to, że wcale nie chcą uczyć się gry na gitarze i o wiele lepiej czują się grając na keyboardzie. Jednak, jeżeli się nie próbuje to nigdy nie będzie się wiedziało (sprawdź: www).

Muzyka daje możliwość improwizacji i pozwala na wspinanie się po szczeblach własnej kariery. Część muzyków ma aspiracje bo chcą zdobyć kilka nagród, ale bardzo często najlepsi muzycy to Ci, którzy nie tworzą z myślą o laurach, a chcą pokazać swoje uczucia słuchaczowi. Muzycy, grający z głębi serca i grają dla ludzi, to otrzymują nagrody i miłość fanów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-19 16:05:14
Tagi: muzyka, gatunek, instrument, płyty