Nabywanie podarunków dla maluchów w różnym wieku

Współcześnie w dużej liczbie domów przyjęte jest, że członkowie rodziny obdarowują się nawzajem przy różnych okazjach. A tego typu okazji jest dużo, jednak ich liczba i rodzaj zależy od tego, w jakim miejscu się mieszka.
Prezenty
Napisał: UnknownNet Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Europie jedną z najbardziej istotnych okazji do dawania prezentów jest Boże Narodzenie. W Polsce przyjęło się też kupowanie upominków z okazji urodzin. Generalnie przyjęte jest, że zazwyczaj największą liczbę prezentów dostają dzieci i to one najbardziej tęsknie czekają na zbliżające się święta. Natomiast rodzice co pewien czas muszą wymyślać coraz to nowe przykłady upominków, a wybór nie zawsze jest łatwy.

Dodatkowym utrudnieniem są duże ceny niektórych zabawek, co części rodziców nie pozwala na ich zakup. Oprócz tego aktualnie kupowane dzieciom upominki są inne niż jeszcze jakiś czas wcześniej. I o ile prezenty dla niemowlaka (sprawdź to) nie są dużym wymaganiem dla rodziców, o tyle większe dzieci mogą już w tym względzie sprawić więcej kłopotów.

Prezenty
Napisał: Trevor King
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzieci w wieku przedszkolnymNa pewno większa część osób potwierdzi, że najdogodniejszym, a do tego najczęściej występującym prezentem dawanym dzieciom są rozmaite zabawki. Zależnie od wieku i płci dziecka kupuje się lalki, pluszaki, auta i wiele innych. Poza tym można także dać dziecku prezent bardziej praktyczny, na przykład pod choinką duża liczba dzieci znajduje nowe ubrania. Dobrym pomysłem są także książki dla dzieci, w szczególności te bardzo atrakcyjne i wielobarwne. Prezenty dla malucha nie muszą być jednostajne, a mogą mieć walory edukacyjne.

Dla nastolatków

Wiek nastoletni jest dla młodych ludzi szczególnie burzliwy. W tym czasie zaczynają się na przykład początkowe przejawy buntu przeciw rodzicom. W tym okresie rodzice zwykle rezygnują z kupowania swoim pociechom odzieży w formie prezentu, bowiem można nie trafić w tak dynamicznie zmieniający się gust. W tym wieku młodzi ludzie interesują się wieloma kwestiami, warto jest dopasować upominek do zainteresowań dziecka.

Dla chłopców najczęściej dobrym prezentem będzie gra komputerowa. Prezenty dla nastolatka - upominki młodzieżowe - nierzadko są dla rodziców niełatwe do wybrania, jednak długotrwały namysł zwykle w tym pomaga.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-19 16:10:38
Tagi: dzieci, Prezenty, okazje