Jakim sposobem masz szansę zarabiać za pomocą własnego głosu?

Narząd mowy odgrywa bardzo istotną rolę w codziennym życiu człowieka. Pozwala bowiem na porozumiewanie się z pozostałymi ludźmi. Niektóre osoby posiadają szczególne zdolności związane z mową, lub też wyjątkowo przyjemny dla ucha głos.
studio nagrań
Napisał: fr4dd
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu głos zwany jest nierzadko „radiowym”, gdyż nadaje się bardzo dobrze do tego rodzaju zastosowań. Jest określona grupa profesji, gdzie praca opiera się w dużej mierze na mówieniu. Pracownicy tacy przez obciążenia w dużym stopniu narażeni są na schorzenia narządów takich jak na przykład krtań. W sytuacji tego typu osób zwłaszcza niezalecane jest palenie papierosów, gdyż w takich przypadkach narząd głosu jest zagrożony podwójnie. Do ludzi pracujących głosem należą na przykład nauczyciele i wykładowcy, którzy codziennie prowadzą lekcje z uczniami i studentami.
nowoczesne studio nagrań
Napisał: Audio Mix House
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praca w radiuOczywiście praca głosem większości osób od razu przywodzi na myśl pracę w studio radiowym . Nie każdy nadaje się do tego, by taką pracą się zajmować nie tylko ze względu na samą barwę głosu. W zdecydowanej większości przypadków kandydatów na takie stanowisko dyskwalifikują przykładowo wady wymowy czy jąkanie się. Poza tym praca radiowca wbrew przekonaniu niektórych jest dość ciężka, co nie jest widoczne ze strony odbiorcy. Poza głosem prezentera w radiu słychać także muzykę i jingle radiowe (najlepsze reklamy i jingle z Fabryki Dźwiękuff), jednak pracownicy i tak wykorzystują swoje głosy rzez długi czas. Z tej przyczyny na stanowiska radiowe prowadzona jest najczęściej ostra selekcja ubiegających się.

Pozostałe zawody pracujące głosem

Interesującym zawodem, współcześnie niestety zanikającym, a w którym głos pełni bardzo ważną rolę, jest zawód megafonisty kolejowego. Jest to człowiek, którego rolą jest informować pasażerów o przyjazdach i odjazdach pociągów, różnorodnych opóźnieniach i tym podobnych. Wskazane jest, by głos takiego megafonisty był przyjemny w brzmieniu, jednak najważniejszą rolę pełni tu dykcja, bowiem od tego zależy poprawne odebranie komunikatu przez pasażerów. Nie należy zapominać oczywiście o wokalistach, których narzędziem pracy również jest głos. Współczesne studio nagrań to miejsce, które może zagwarantować bardzo dużo w kwestii poprawy brzmienia głosu wokalisty w końcowym rezultacie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-12 16:34:23
Tagi: głos, brzmienie, narząd głosu