Wycieczka w góry - jaki termin wybrać?

Wycieczki po górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Człowieka zawsze ciągnie tam gdzie granie, gdzie lasy i turystyczne szlaki. W góry wyprawimy się w każdą porę roku - w lecie, zimie czy na wiosnę zawsze będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.

Góry Stołowe
Napisał: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl
Wyjazd postanowiony, więc pierwsza kwestia - rezerwacja noclegów. Jeśli cena gra rolę na uwagę zasługuje ustalanie terminarza wczasów. Czy wyjazd planuje się na czas szczególnego natężenia grup wycieczkowych (od czerwca do sierpnia), gdy właściciele - traktując sprawę biznesowo - podnoszą stawki za noc i opłaty klimatyczne, czy może już po turystycznym boomie, gdy turystów jest jak na lekarstwo. Przy drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) możemy liczyć na zupełnie atrakcyjne taryfy cenowe. Turystą w górach jest się nie tylko w sezon z krótkim rękawkiem!

Wystarczy rozglądnąć się za dowolnym pasmem gór w Polsce i kurortami rozlokowanymi u podnóża. Niech pod lupę pójdą np. Góry Stołowe noclegi - źródło artykułu.

Wciągający artykuł? Jeżeli jesteś tego zdania, to tak samo interesujące treści przeczytasz także we wpisie, który jest tutaj!

Przecież zupełnie niemedialne na pierwszy rzut oka - nie miały nigdy podobnego oblężenia jak Tatry z Kasprowym i Giewontem, czy również najwyższe od zachodniej strony Karkonosze.Ale to właśnie ta „niepopularność” bywa magiczna dla gór, w które pojedziemy z myślą, że spotkamy jak najmniej ludzi. Że na szlakach nie będą istnieć kolejki (te ludzkie), obce będzie czekanie na zjazd kolejkowy czy fotka na tle interesującej panoramy. W górach „niszowych” poczujemy bliskość natury jeszcze mocniej, a nawały nachalnych turystów (zwłaszcza po sezonie) nie będą nam w tym przeszkadzać.

Co z formą wypoczynku? Kiedy rundki pieszego turysty okazują się nudne dla aktywnych dusz, można zweryfikować pobliskie wypożyczalnie rolek, kijków nordic walking, a zimą nart, sanek. W wybieraniu odpowiedniej kwatery, gwarantującej ciszę i wyposażenie jakiego będziemy oczekiwać warto poczytać strony internetowe ośrodków i opinie wczasowiczów, którzy zdążyli nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach.

Chcesz przejrzeć więcej na zbliżony temat? Żaden problem. Musisz wyłącznie kliknąć na podane łącze do źródła (https://www.domki-letniskowe.pl/) i przeniesiesz się na kolejną stronę.

Takie rozeznanie to dobry grunt pod lepszy wybór - biorąc pierwszy lepszy ośrodek można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. Zupełnie nie oczekujemy tego w te kilka dni relaksu i odnowy psychofizycznej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-02 12:42:48
Tagi: urlop, góry, wczasy, noclegi