Niezwykle trudny temat, o jakim nie chcemy myśleć – pogrzeb. Jak wybrać firmę pogrzebową? Która będzie najlepsza?

O konkretnych kwestiach chcielibyśmy raczej nie myśleć. Tak długo jak żyjemy lepiej nie rozmyślać nad końcem życia. Z tego też względu zagadnienie, jaki zakład pogrzebowy wybrać może nas zniechęcić. W tym samym czasie, nawet, kiedy nie chcemy myśleć o własnej śmiertelności to w końcu należy pomyśleć, co począć, gdy ktoś bliski zakończy swoje życie. W tego typu okolicznościach jesteśmy zmuszeni przełamać swoje wątpliwości i udać się do przedsiębiorstwa pogrzebowego, który zajmie się profesjonalną organizacją pochówku zmarłego. W tego typu sytuacji usługi pogrzebowe muszą być zrobione jak najbardziej profesjonalnie.


Jak więc wybrać najdogodniejszą firmę? O czym warto pamiętać?

Pomimo trudnych momentów, jakie się przetrzymuje w chwili, gdy odchodzi ukochana nam osoba, warto podziękować za możliwości, jakie się nam proponuje, najczęściej w szpitalu czy na pogotowiu. Oferuje się tam serwis jednego z zakładów. Chociaż to może nas skusić, gdyż nie będziemy mieli ochoty i motywacji na poszukiwanie odpowiedniego przedsiębiorstwa pogrzebowego, to jednak można spróbować, bo będzie to miało wpływ na całość pogrzebu.

pogrzeb
Napisał: Kecko
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z pewnością konwersacja o planie ceremonii pogrzebowej jest jedną z najbardziej trudnych, dobrze jest odwiedzić kilka zakładów pogrzebowych w towarzystwie kogoś bliskiego. Wspólnie łatwiej będzie przedstawić swoje oczekiwania, zobaczyć ofertę zakładu, poznać zatrudniony personel. To ważne, aby w pełni poznać tego typu miejsce i dowiedzieć się, czy personel zakładu wykażą empatię i wyrozumiałość dla naszej sytuacji, nie powinna się zdarzyć sytuacja, w której ktoś nas pogania, tylko spokojnie i cierpliwie słucha tego, co mówimy.

A równocześnie spokojnie doradza. Oczywiście, wybierając zakład pogrzebowy powinniśmy myśleć również o finansach, jakie będziemy musieli ponieść, a ponadto zwróćmy uwagę, jaka jest rozpiętość usług. Nie każdy z zakładów oferuje te same świadczenia. Trzeba o tym nie zapominać. Autor: http://memento-wroc.pl/ http://memento-wroc.pl/uslugi-pogrzebowe.html


Podsumowując, należy pamiętać, żeby w szczególności zwracać uwagę na podejście personelu zakładu, to znaczy czy okazują empatię, cierpliwie zapewniają pomoc. Zwróćmy uwagę, jakiego typu usługi oferuje przedsiębiorstwo. Co bowiem w sytuacji, gdy się okaże, że wybrany zakład nie świadczy jakiejś ważnej usługi. No i ważne są również koszty, jakie trzeba będzie ponieść w związku z organizacją pogrzebu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-29 10:54:13
Tagi: oferta, empatia, osoba, zakład, świadczenie, bliski