Co uczynić, gdy nie możemy się dogadać z partnerem? Być może w tego rodzaju sytuacji pomocna będzie terapia małżeńska

Jeśli pojawiają się trudności w związku małżeńskim, warto jest korzystać z właściwych terapii. Takie sesje to szansa, iż wszystko w naszym życiu powróci do tak zwanej normy. Terapia małżeńska zapewnia wsparcie nie tylko w sytuacji, gdy spotykamy się z widmem rozwodu, ale także, jak nie umiemy odnaleźć się po narodzinach naszego pierwszego dziecka, mamy kłopot z jego dorastaniem lub, jak nie radzimy sobie po jego wyprowadzce.

para
Napisał: withbeautiful
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co więcej, taka metoda leczenia to doskonały sposób, ażeby zrozumieć swoje emocje oraz uczucia partnera, nauczyć się o nich dyskutować, spróbować je zrozumieć i co najistotniejsze, wyeliminować różne kwestie sporne, jakie na płaszczyźnie uczuciowej są źródłem nieporozumień. (ciąg dalszy tego materiału - serwis Iska - stajnia i stadnina dla koni zapraszamy) Terapia małżeńska jest jednocześnie świetną okazją do tego, by pokazać małżonkowi albo małżonce nasze zdanie wobec spraw, o których nie dyskutowaliśmy albo, o jakich nie umieliśmy dyskutować w domu. Niektórym trudno jest sobie to wyobrazić, jednakże wiele małżeństw ma problem z komunikacją między sobą. To zaś jest pierwszym krokiem w stronę zepsucia relacji. Z tego powodu przeważnie warto skorzystać z profesjonalnej porady (na przykład tutaj).

Dobre wskazówki
Napisał: Marc Hatot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli zatem czujemy, że coś w naszym życiu się nie układa i, że chcielibyśmy się podjąć zmian, sprawdźmy, w którym miejscu jest najbliższa terapia małżeńska i po prostu się tam wybierzmy. Podejmujmy zdecydowanie działania, ponieważ gdy będzie już zbyt późno, nawet najlepszy terapeuta będzie miewał kłopoty z rozwiązaniem naszego problemu. Pamiętajmy, że konieczne jest wytypowanie profesjonalisty, który ma dobrą renomę i jaki pomoże nam w maksymalnym tego słowa znaczeniu.Niekiedy jednakowoż nic nie możemy zrobić, ponieważ trudno jest się dogadać, pojawiają się inne sporne kwestie, jeden z małżonków nie chce chodzić na terapie, a właściwie go nie zmusimy. Jak dojdzie do tego rodzaju sytuacji konieczny jest rozwód, ponieważ trudno żyć ze sobą, gdy nie jesteśmy w stanie się w ogóle porozumieć. W czasie rozwodu niezbędna jest także pomoc, lecz już nie psychologiczna, lecz prawna. Liczne porady są bardzo ważne, jak poradzić sobie w tym okresie. Warto więc z nich korzystać, ponieważ jeśli nie daliśmy radę uratować naszego związku, to chociaż niech rozwód odbędzie się dość szybko oraz bez nadmiernego stresu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-27 15:47:55
Tagi: problemy, pomoc, kwestie sporne