W jaki sposób rozbudowane są przepisy odnoszące się do różnorodnych konkurencji strzeleckich?

Jeśli jesteśmy prawdziwymi miłośnikami pewnej dyscypliny sportu, to jesteśmy poniekąd zobowiązani do dogłębnej znajomości wszystkich przepisów. Nie inaczej jest w konkurencji, którą wykonuje się m.in. na strzelnicy sportowej.


Tutaj również istnieją różne typy broni, przy pomocy jakich można by tego typu sport uprawiać (dokładnie jest to pistolet, karabinek oraz strzelba gładkolufowa).
Funkcjonuje zatem oparte na regulaminie ISSF strzelectwo sportowe, długodystansowe (przepisy WBSF), czarno prochowe (regulacje MLAIC), strzelectwo historyczne (oparte na normach EGS), na normach Bractw Kurkowych - kurkowe, dynamiczne (przepisy IPSC, IDPA) i (opierające się na regułach SASS) strzelectwo westernowe.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (http://www.eventroom.pl/) do przejrzenia. Znajdziesz tutaj wiele cennych porad, jakie warto wprowadzić w swoim życiu.

W każdej dyscyplinie rozgrywane bywają konkurencje strzeleckie. Toczą się wedle kategorii wiekowych (np. juniorzy młodsi albo juniorzy) oraz konkretnych grup zawodników (np. mężczyźni czy weterani). W granicach konkretnych dyscyplin wykonywane są m.in. takie konkurencje jak pistolet sportowy, karabinek standardowy czy Double Trap. Oczywiście funkcjonuje jeszcze podział broni ze względu na jej kaliber, czyli minimalną średnicę lufy.


strzelectwo
Napisał: www.4taroty.pl


W przypadku broni pneumatycznej może być to 4,5 mm, pistoletów kulowych 5,6 mm, karabiny dużego kalibru mogłyby posiadać do 8 milimetrów kalibru, pistolety i rewolwery tak zwanego centralnego zapłonu od 7,62 do 9,65 mm, a broń śrutowa - nie większy niż 12mm. W strzelectwie sportowym można by stosować następujące narzędzia celownicze: otwarte, zakryte i optyczne.


Obowiązują także określone sygnały (np. START czy ROZŁADUJ) oraz kary (ostrzeżenie, redukcja punktacji czy dyskwalifikacja). Oczywiście takiej dyscypliny nie powinniśmy uprawiać poza wyznaczonym do tego obszarem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:15:50
Tagi: gry, port, rap