Rozmaite formy rozrywki – jak spędzić czas wolny

Nie masz pomysłu jak spędzić swój wolny wieczór? Szukasz interesującego sposobu, by jakkolwiek wypełnić czas? Jeżeli na zapytania odpowiadasz oznajmująco, świetnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie świetny pomysł!


Zapewne większość z nas wie co to są planszówki, ba większa część z nas z pewnością grywała w nie w dzieciństwie – dla tych, którzy je kochają mamy świetną wiadomość – planszówki znów powracają do mody i stają się coraz bardziej popularne.


góry - landszaft
Napisał: faxepl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie na rynku jest naprawdę szeroką ofertę takich gier – nie tylko tych przeznaczonych dla najmłodszych, również dorośli znajdą coś dla siebie.

Potrzebujesz dodatkowe info (http://www.pizzahut.pl/restauracje/pizza/pl/kielce) na wyłuszczony tutaj temat? Nie ma nic prostszego - musisz kliknąć w podany link i pod nim znajdziesz mnóstwo różnych postów.

Gry planszowe są świetną metodą na spotkanie ze rodziną – uwaga, naprawdę są bardzo wciągające – jeśli zaczniesz grać, nie będziesz mógł powiedzieć sobie stop.


Mówiąc o grach planszowych, należałoby powiedzieć o tych, które należą do tych najbardziej znanych. Pierwszą grą, która znika z półek w szybkim tempie jest Dixit. Jest to niezwykle łatwa gra, lecz nie nudna, wręcz przeciwnie, niezwykle rozwija naszą wyobraźnię. Gra składa się z ilustrowanych kart – należy dodać, iż karty te są naprawdę bajeczne. Całą grę prowadzi narrator – patrząc na swoją kartę wymyśla dany tytuł, a reszta zawodników wybiera karty, które do wybranego tytułu będą pasować. Brzmi intrygująco, prawda?


led zeppelin
Napisał: Paul Hudson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Następna genialna gra to dobble – tutaj bardzo podobnie jak w Dixit mamy do czynienia z kartami – co interesujące, w grze tej istnieje aż pięć możliwości. Ta z najprostszych polega na tym, że kładzie się na środku daną karte z symbolami – każdy z graczy szuka podobnych symboli u siebie i rzuca swą kartę na środek. Ten kto najszybciej pozbędzie się całej puli, jest zwycięzcą.


Trzecią propozycją są pędzące żółwie – jak mówi sama nazwa, planszówka polega na wyścigu żółwi, które biegną do upragnionej sałaty.


Gra dedykowana jest dzieciom, jednakże sprawi uciechę również wielu dorosłym. Należy także dodać, że gra została doceniona przez graczy i zdobyła kilka ważnych nagród.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:49:30
Tagi: dom, gracz, karty, pomysł, raj