Co to jest przegladarka, jakie istnieją jej typy oraz do czego w ogóle służy?

Mieszkamy w dniach, gdy Internet jest nam o wiele w większym stopniu niezbędny niż - dla przykładu - telewizja. Interaktywne medium, jakim jest Sieć pozwala nam na bardzo szybki dostęp do prawie dowolnej potrzebnej nam w tej chwili informacji.
Należałoby dodać, że obecnie dostęp do Sieci jest ogólny i bardzo niedrogi. W zasadzie wręcz wszelki nastolatek posiada dostęp do Sieci chociażby w swej komórce.


Co jednak jest niezbędne przy wyszukiwaniu danych? Okazuje się, że wystarczy jakakolwiek właściwa przegladarka i już. Jednak czym właściwie jest ta przegladarka internetowa? Więc przegladarka to program, jaki zawiera tzw. pasek adresu, czyli pole tekstowe, w którym pisze się adres wirtualny. Niniejszym adresem jest zbiór znaków zaczynający się od liter www albo http. Czy trzeba wiedzieć co znaczą te skróty? Naturalnie, że nie, wszakże skoro wiedza to do potęgi klucz, to przecież przegladarka mogłaby służyć również do rozwinięcia wspomnianych skrótów. Więc "www" oznacza "World Wide Web", lub "ogólnoświatową sieć", z kolei "http" to "HyperText Transfer Protocol", zatem "protokół przesyłu hipertekstu".


film


Każda przegladarka zatem mogłaby prezentować kod html i grafikę lub multimedia takie jak animacje czy też obrazy filmowe. Należałoby dodać, że przegladarka może mieć różne wersje dla komputerów stojących i sprzętów przenośnych takich jak przykładowo tablet. Istnieją wszelakie przeglądarki, z których w najwyższym stopniu znajome to Firefox, Opera, Chrome, Internet Explorer czy też Safari.
Naturalnie dowolna przegladarka może zostać przyszykowana w odmianach na różne sprzęty, czyli mogłaby istnieć przegladarka Firefox w opcji na PC i Firefox w opcji na telefony komórkowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:35:54
Tagi: program, obraz, telewizja