Ciekawe metody wykorzystania najnowszych drukarek przestrzennych

Od pewnego czasu coraz częściej można usłyszeć o nowych przedmiotach stworzonych za pomocą technologii drukowania przestrzennego. Drukarki przestrzenne są coraz częściej stosowanymi przyrządami, zarówno na całym świecie, jak i na terenie kraju. Stały się na tyle rozpoznawalne i doceniane, że wiele osób zapragnęło posiadać taką drukarkę u siebie na własny użytek. Z wolna staje się to wykonalne dzięki temu, że aktualnie koszty drukarek przestrzennych na terenie Polski zaczynają się od 2 tysięcy złotych.
Natomiast liczba osób interesujących się tą kwestią systematycznie wzrasta, i to w przeróżnych branżach. Oczywiście zakup takiej drukarki musi być poprzedzony dokładnymi rozważaniami, dotyczącymi przede wszystkim posiadanych możliwości tworzenia rozmaitych produktów. Indywidualni użytkownicy takich drukarek zwykle wykorzystują je do zabawy, jednak technologia ta prężnie się rozwija, a na dzień dzisiejszy można podziwiać już nawet pierwsze domy wykonane tą techniką.

Oryginalny pomysł na prezent
Skan 3D
Napisał: Carlos Pacheco
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przedmioty wykonane z wykorzystaniem drukarek przestrzennych mogą mieć zróżnicowane zastosowania.

Czy zainteresowała Cię moja strona (http://saleweselne.com/blog/tag/weselna-stylizacja/)? Niezmiernie mi przyjemnie. Świetnie będzie, jeżeli poświęcisz jeszcze minutę, aby wystawić swoją ocenę.

umozliwia przykładowo wykonywanie figurek będących podobiznami prawdziwych osób. Do tego celu daną osobę fotografuje się wysokiej klasy sprzętem z każdej strony, a z takiego obrazu można następnie stworzyć- zobacz na:Intrygują Cię dane odpowiadające na zapytanie jakimi metodami można wydrukować w 3D? . Ponadto coraz więcej ludzi współcześnie decyduje się na wykonywanie upominków dla innych za pomocą drukarek do domowego użytku. Można mieć wtedy pewność, że wykorzystany projekt jest unikalny. Poza tym w grę wchodzi także satysfakcja z wykonanej przez siebie pracy i jej efektu.Zastosowanie figurek 3D Omawiane uprzednio realistyczne figurki sporządzane za pomocą drukarek przestrzennych mogą mieć zróżnicowane zastosowania. W pierwszej kolejności może to być forma upominku, odpowiednika fotografii określonej osoby. Ponadto figurki 3D nierzadko kojarzone są z zastosowaniem ich do tortów ślubnych, gdzie umieszcza się podobizny młodej pary. Takie figurki są bardzo charakterystyczne i wywołują duże wrażenie ze względu na realizm. Oprócz tego przestrzenne figurki mogą być też drobiazgiem mającym upamiętniać ukochaną osobę albo prezentem dla kogoś, kto odbywa daleka podróż.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:56:06
Tagi: projekt, podróż, zdjęcia, technologia, prezent, upominek