Kubek czy szklanka – w czym najlepiej pić kawę a w czym herbatę

Kawa i herbata to główne napoje, które akompaniują nam co dzień. Ich uniwersalny charakter powoduje, że możemy się nimi delektować przy przeróżnych okolicznościach. Przede wszystkim herbata zajmuje w naszych domostwach istotne miejsce, wielokrotnie stanowi nierozłączny dodatek większości posiłków. Kawę i herbatę możemy pić na ciepło lub w mrożonej, ożywczej wersji.


Szklanka do herbaty
Na podstawie: www.garneczki.pl

Każdy zapewne ma ukochany rodzaj ich podawania, z reguły na naszych stołach goszczą niemniej jednak tradycyjnie filiżanki do kawy i herbaty utworzone z dobrego szkła sodowego lub szkła borosilikonowego o zwiększonej odporności termicznej.

Standardowa szklanka (szkło grawerowane z dedykacją) do kawy i herbaty ma tę zaletę, że fantastycznie przystosuje się do każdego rodzaju zastawy stołowej. Szklanki można, toteż dowolnie komponować z nakryciami utrzymanymi w różnorodnych stylach. Mnóstwo ludzi woli szklanki z uchem, które – zależnie od ustalonego nazewnictwa – mogą być tytułowane mianem szklanych kubków.

Jeżeli chcesz poszerzyć swą znajomość rzeczy, to przejrzyj istotny artykuł (https://4stronysmaku.pl/). W nim zawarliśmy precyzyjne i interesujące informacje.

Kubek szklany odróżnia się grubszymi ściankami, które sprawiają że kawa lub herbata dłużej nam nie przestygnie. Ponadto grubsze szkło jest w znacznym stopniu odporne na uszkodzenia. Poręczny uchwyt kubka zabezpiecza również przed przypuszczalnymi poparzeniami. Kubki szklane do kawy i herbaty mogą się też naturalnie przydać do chłodnych napojów.

Szklanki zrobione z wysokojakościowego szkła posiadają idealnie gładką powierzchnię równocześnie na zewnątrz, jak i wewnątrz, co sprawia, że są proste do umycia z wytwarzającego się po kawie czy herbacie osadu. Jeśli jesteśmy fanami zmywarek do naczyń, trzeba wybrać specjalnie oznaczone szklanki do zmywarki. Nieprzerwaną popularnością w polskich domostwach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy bądź zrobiony ze szlachetnej stali nierdzewnej wygląda gustownie, a ponadto stabilizuje szklankę.


Klasyczne szklanki które nie mają przyozdobień, o prostej linii stanowią niemalże kultową część wyposażenia domowego. Szklanki w koszyczku dla mnóstwa osób posiadają wartość sentymentalną, posiadają w sobie pewien melancholijny czar, co prawdopodobnie poniekąd składa się na ich triumf. Szklanka w koszyczku bardzo ładnie ozdobi stół, a ponadto świetnie będzie się w niej prezentować dajmy na to herbata z plasterkiem cytryny. Szeroką propozycję rozmaitych szklanek do kawy i herbaty można odnaleźć w sklepie internetowym grupę stanowią również specjalne szklanki do kawy, koktajli i deserów. Przykładem mogą być szklanki do caffe latte a także szklanki do irish coffee. Te dwa oryginalne napoje kawowe wymagają wyjątkowej oprawy – wysokich szklanek na nóżce, z uchwytem, często o kielichowatym, rozszerzającym się kształcie. Każdy domowy barista musi je mieć w swojej kolekcji. Ciekawa szklanka do caffe latte z warstwowo zrobioną kawą z dodatkiem puszyście spienionego mleka pozwoli zaimponować zaproszonym gościom. Podobnie silna, aromatyczna kawa po irlandzku z dodatkiem wytwornej whisky, udekorowana bitą śmietaną. Szklanka do irish coffee fantastycznie sprawdzi się także, jako pucharek do lodów.


Napisał: A.Z.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 11:36:48