Urzeczywistnienie dziecięcych wyobrażeń w dorosłym wieku.

Zagadnienie, jak różne są wyobrażenia od stanu rzeczywistego, godne jest poświęcenia mu kilku pokaźnych tomów. Znacie to, planujecie coś przez jakiś czas, konkretny projekt, który ma być naprawdę świetnie, myślicie o tym jaki da efekt, jak bardzo przypadnie on do gustu wszystkim zainteresowanym. W końcu przychodzi dzień, kiedy to dzieło ujrzeć ma światło dzienne, ty czekasz na reakcję widzów i... nic szczególnego, a wręcz klapa. Rzeczywistość znów dała o sobie znać.


Nowy Walkman®: muzyka na trzy sposoby
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony
Co po takiej porażce pozostaje nam czynić? No tak, łatwo zamknąć się w sobie i obrazić na cały świat, ale czy takie działania załatwiają sprawę? Niestety. Choćbyśmy nie wiem, jak z nią walczyli będziemy tylko jak znany wszystkim Don Kichot walczący z wiatrakami. Zasada jest taka, żeby nie robić sobie zbyt przesadnych oczekiwań, spójrzmy na temat z rozsądkiem i swego rodzaju pokorą, która sprawi, że lepiej przyjmiemy ewentualne niepowodzenie. Będąc nastawionym na normalny efekt przeżyjemy mniejsze rozczarowanie aniżeli gdybyśmy spodziewali się aplauzu czy owacji na stojąco.

Problem ten jest poważny, jeżeli idzie o wybór studiów pośród młodzieży. Jakież to oni maja oczekiwania wobec wybieranych przez nich kierunków studiów. Jedna osoba chce iść na archeologię, ponieważ poznała kilka lektur o cudownych odkryciach, a więc maja w głowie skrót myślowy: może i ja coś odkryję.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej taniec ognia zielona góra na ten temat - informacje okażą się zapewne niesamowicie wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Kolejna osoba pragnie studiować muzykologię, gdyż tak interesuje się muzyką, zna klasykę, grupy takie jak Pink Floyd, Led Zeppelin lub The Doors, a także ma dużą wiedzę na temat współczesnej muzyki, wie co prezentują Kings Of Leon oraz Foals. Jeszcze kolejna osoba idzie na politologię, gdyż wydaje mu się, że zna się na polityce oraz chciałby zrobić karierę w polityce. Ogląda codziennie Wiadomości i Fakty, czytał kilka książek, które każdy politolog musi znać.

A później pojawia się świat rzeczywisty. I ten przyszły archeolog zamiast dokonywania niezwykłych odkryć ma na wyposażeniu szpadel i grzebie w ziemi nieopodal uczelni, muzykolog uczy się na pamięć nut, czyta niezrozumiałe teksty i dowiaduje się kolejny raz, że nie posiada słuchu muzycznego. Współczesna muzyka (mikrofon pojemnościowy) zaś dla jego wykładowców to lata dwudzieste XX wieku. Nieszczęsny przyszły politolog trochę się zawiódł, gdyż co prawda zaczął nieźle i nawet wstąpił do młodzieżówki jakiejś partii, ale przekonał się, iż kto chce zrobić karierę w polityce, musi być trochę bardziej bezczelny niż on sam.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 08:59:57