Z jakich powodów dzieci tak lubią okres przedświąteczny, jak przygotować sprawnie mikołajki w przedszkolu.

Zbliżający się czas Bożonarodzeniowy to dla wszystkich dzieci okres ogromnej ilości rozmaitych wrażeń. Choinki, mikołajowe i świąteczne prezenty powodują, że niektóre dzieci wręcz się nie mogą doczekać nadejścia grudnia. Ogromnie dużo przez ten czas zaczyna się także dziać w najróżniejszych marketach i sklepach. Sprzedawcy wiedzą od dawnego czasu, że do przyciągnięcia klientów potrzeba odpowiednich bodźców, z tego też powodu świąteczna atmosfera pojawia się w niektórych z nich już w połowie listopada.


mikołaj i renifery
Na podstawie: pixabay.com
Już wtedy stawiane są się przystrojone drzewka, niezliczone światełka, a z głośników lecą świąteczne kolędy. Sporo dzieje się również szóstego 6 grudnia i przed samymi świętami. W tym okresie mikołaj w centrum handlowym to standard, w niektórych wręcz może się kłębić od czerwonych czapek i białych bród. Jednak o ile dzieci uwielbiają to wszystko, to większość rodziców zaczyna taka sytuacja nieco drażnić. Jeżeli wszystko trwać będzie za długo, to w pewnym momencie nadejść może znużenie tym wszystkim, i w sumie osiągnie się zupełnie odwrotny efekt. O ile na mikołajki do handlowego centrum wiele dzieci zwyczajnie nie dotrze, to jeżeli będzie chodzić do przedszkola, to na pewno będzie tam miało okazję spotkać Świętego Mikołaja. Mikołajki w przedszkolu od dawna cieszą się ogromną popularnością wśród przedszkolaków, i chyba nie ma placówki, jaka czegoś takiego by nie robiła.


bałwanek
Na podstawie: pixabay.com
Przebieg tego typu imprez jest najczęściej bardzo podobny. Rodzice wcześniej uzgadniają, jakie prezenty podaruje się przedszkolakom i robią na to składkę. Następnie przedszkole kupuje wszystko, co potrzeba i robi z tego paczki, a w odpowiednim dniu pojawia się najprawdziwszy Mikołaj (http://www.strojemikolaja.pl/sztuczny-brzuch-brzuch-mikolaja/prod_83.php) i wręcza uradowanym dzieciom te upominki. Jeżeli Mikołaj wykazuje się kreatywnością, to i przez dwie godziny może się bardzo dobrze bawić z przedszkolakami (zamówienie Mikołaja do przedszkola). Wszyscy chętni mogą sprawdzić, czy jego broda - polecamy brodę Świętego Mikołaja - jest prawdziwa, przymierzyć czapkę czy nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Takie wydarzenia na długo zostają w pamięci, trudno się więc dziwić, że większość dzieci już nie może się doczekać tego okresu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:24:42
Tagi: Boże Narodzenie, Mikołaj, sklep, zabawa, Wigilia