Kiedy najlepiej wyjechać do Indii?

Indie są wielkim państwem rozpościerającym się od 8 do 33 równoleżnika o dużej rozmaitości ukształtowania terenu, od dużych płaszczyzn, kotlin rzecznych, aż do łańcuchów górzystych Himalajów.


Nie trudno zatem przewidzieć, że pod względem pogodowym wszystko będzie w tym państwie możliwe. Odnajdują się w Indiach rejony z praktycznie całoroczną pokrywą śnieżną aż do równikowych rejonów przybrzeżnych dlatego wspaniałe są Indie wycieczki ( wycieczki). Pewne obszary są nieomal pustynne i słabo zaludnione, inne zaś intensywnie wykorzystywane rolniczo, między innymi poprzez uprawę ryżu. Ogromna część Indii podlega intensywnym wpływom Azjatyckiego monsunu. Ten monsun wieje nie za każdym razem z jednego kierunku, nierzadko zmienia swój bieg w zależności od pory roku. Zacząwszy od czerwca aż do października prawie całe Indie są pod działaniem monsunu ciągnącego przez kraj z południowego zachodu.

Jeśli czytasz ten tekst to oznacza, że omawiana tematyka Cię interesuje - pod tym odnośnikiem znajdziesz podobne, tak samo interesujące informacje.

W górzystych rejonach może wywoływać rzęsiste opady. Na pewno najchłodniej i najsuszej będzie w całym państwie od grudnia do lutego. Dmuchają wtedy tylko lekkie bryzy z północy. Dają malutko deszczu jak też częstokroć bezchmurne niebo. Na południu kraju jest na ogół deszczowo od maja do początku czerwca. Teoretycznie monsun może także ucichnąć. To odbija się bardzo mocno na indyjskim klimacie, sprawia ludziom ogromne problemy jak też zagraża zbiorom. Jeśli idzie o Indie pogoda może więc być nieprzewidywalna (relaksmisja.com/kraje/indie/).




budowanictwo
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najlepszy okres na urlopowy odpoczynek w Indiach, to miesiące od października do połowy marca, a w szczególności listopad i grudzień. W czasie lata właściwie na całym obszarze Indii panują spiekoty, jakie mogą zepsuć przyjemność pobytu w tym ślicznym kraju.


Jeżeli idzie o Indie wycieczki, wszelki region Indii wabi obieżyświatów z przeróżnych względów. Jednych interesuje duchowa i materialna strona tej starej kultury, innych ciepłe morze jak też piaszczyste plaże, a jeszcze innych wysokogórskie ekskursje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-27 23:36:55
Tagi: morze, Azja, turystów, raj