Zakup komputera stacjonarnego, niezbędne programy i wyposażenie

Podczas zakupu komputera zazwyczaj zastanawiamy się nad niezbędnymi akcesoriami i oprogramowaniem. Pomimo że notebooki są popularniejsze niż komputery stacjonarne, jednak nadal wiele ludzi decyduje się na tradycyjny zestaw.

biuro w domu
Napisał: Gord Webster
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście podstawową kwestią, którą trzeba ustalić decydując się na komputer stacjonarny, jest jego umiejscowienie w naszym mieszkaniu. Trzeba koniecznie wygospodarować stosowne miejsce, zakupić specjalne biurko i fotel. Jeśli w takim miejscu będziemy się poświęcać pracy biurowej, najlepiej obok postawić regalik na dokumenty, segregatory i inne akcesoria biurowe. Dobra lampka na biurko (najlepsze komputery stacjonarne) także stanie się na pewno niezbędnym elementem naszego domowego, biurowego wyposażenia. Podczas ciężkiej pracy po zmroku, lampka na biurko zapobiegnie szczególnie szkodliwemu dla naszego wzroku kontrastowi pomiędzy monitorem, a otoczeniem (na Ceneo najtańsze lampki na biurko). Kiedy zadbamy już potrzebne wyposażenie, należy zwrócić uwagę na osiągalność podstawowych części zamiennych do komputera, w razie ewentualnych awarii. Zasilacz komputerowy jest na pewno jedną z nich. Kosztuje zazwyczaj od stu do trzystu złotych.

Aby jednak zapobiegać sytuacjom zmuszającym nas do jego wymiany, koniecznie należy zasięgnąć informacji, czy zasilacz komputerowy posiada dobry układ chłodzący. Jeżeli chcemy utrzymać sprawność urządzenia na dobrym poziomie, niezbędne będzie właściwe gospodarowanie danymi na twardym dysku. Wartym uwagi programem służącym do partycjonowania dysków w komputerach z systemem Windows, jest Paragon Partition Manager.

Nie poddawaj się! Zachęcamy Cię, kontynuuj poszukiwania fajnych tekstów. Może Ci teraz pomożemy? Zapraszamy zatem do naszej nowej witryny.

Usprawnienie systemu plików, robienie ich kopii zapasowych i przywracanie po potencjalnej awarii to również bardzo ważne czynności, o które zadba Paragon Partition Manager. Poza programem antywirusowym, jest to podstawowy program dbający o sprawność PC-ta i przetrzymywane przez niego dane.

Jeżeli nasz komputer będzie nam także służył do rozrywki, dobrze zakupić tuner pozwalający na odbiór cyfrowej telewizji, nagrywanie filmów czy wychwytywanie wideo (zobacz szczegóły). Dobry tuner będzie również miał funkcję edycji plików video i obrazów, obsługi DVD, VCD, MPEG, Mp3 i innych popularnych formatów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-20 07:45:09
Tagi: oprogramowanie, laptop, biurko, akcesoria