Kilka zdań o hodowaniu kociąt w domu

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt trzymanych w domu. Odznaczają się dużą dozą niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą może być to, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez człowieka. Z tej przyczyny chętnie wybierane są przez osoby, które mają niewiele czasu z uwagi na pracę i pozostałe obowiązki. W sytuacji gdy właściciel mieszka w stosunkowo spokojnej okolicy, możliwe jest wypuszczanie zwierzęcia na zewnątrz.
Nierzadko jednak występuje sytuacja, że kot zamieszkuje w domu w centrum miasta; wtedy trzymany jest jedynie w środku. W takiej sytuacji korzystnie jest gdy kot przynajmniej ma okazję wyjść na balkon. Hodowla kotów jest zadaniem stosunkowo łatwym. Wszystko zależy od liczby trzymanych kotów, ich odmiany i tego, czy jest to hodowla kotów na wystawy.

kot
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Najczęstszymi przyjaciółmi człowieka są koty nierasowe, nazywane kotami dachowymi. Najwięcej jest ich w okolicach wsi, gdzie często mieszkańcy je dokarmiają. W miastach natomiast ludzie niejednokrotnie przygarniają zwierzęta „z ulicy” lub od znajomych. Dobrym pomysłem bywa również wzięcie kota ze schroniska, gdzie nierzadko panują trudne warunki. Uratowanie kota od trudnego życia w schronisku jest przyczyną wielkiego zadowolenia. Ponadto wyprawka dla kota nierasowego zazwyczaj nie jest bardzo kosztowna (kuwety ). Zwierzęta rasowe z kolei są niekiedy bardzo kosztowne i często wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych jak to jest na przykładzie długowłosych kotów perskich. Ponadto zwierzętom|rasowym dość często zdarza się zapadać na choroby genetyczne, a standardowa długość ich życia jest mniejsza niż w przypadku kotów nierasowych.Źródła informacji o kotach Jest dużo różnorodnych źródeł, z których czerpie się informacje w kwestii posiadania kotów. Dobrym źródłem są książki o charakterze poradnikowym wydane przez renomowane firmy wydawnicze. Można tam znaleźć wiadomości na temat pielęgnacji zwierzęcia, jego zachowań, a także takich kwestii jak choroby i metody postępowania w takich sytuacjach. Porady tego typu można znaleźć w dużej ilości na stronach internetowych. Profesjonalnie prowadzony sklep z poradami może być równie miarodajnym źródłem wiedzy co poradnik w formie drukowanej. Działają także specjalne fora, gdzie właściciele zwierząt dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-02 23:53:48
Tagi: warunki, Mieszkańcy, długość