Skarpetki to zazwyczaj zaniedbywana część ubioru, choć to błąd

Jakże często nabywamy jakąkolwiek parę i nie zastanawiamy się, jak wpływa to na nasze stopy. A jest to duży błąd. Stopy dźwigają nasze ciało przez cały dzień. Ale cofnijmy się do historii.


kobiety - akt
Napisał: Jan Kraus
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak podają źródła skarpety zaistniały w świecie człowieka już Rzymie. Z czasem zmieniały się tak, by jak najlepiej chronić stopy przed zimnem, wody czy słońca. Dopiero w XIX wieku skarpety otrzymały swój ostateczny wygląd taki, który a więc taki jaki obecnie znamy. Dzisiejsze skarpety wyrabiane są z różnych materiałów.

Wciągający tekst? Jeżeli masz takie przekonanie, to równie absorbujące treści poznasz też we wpisie (https://zawiesiawroclaw.pl/), który jest tu.

Te najbardziej nowoczesne, czyli skarpety sportowe, produkowane są specjalnie wyselekcjonowanych materiałów, które doskonale dają możliwość oddychać stopie powodując odprowadzanie potu. Dodatkowo ściągacze nie wywołują utrudnienia w przepływie krwi w stopach oraz całych nogach, dzięki temu unikamy odczuwania ciężkich nóg.


Z prowadzonych badań wynika, iż skarpetki najchętniej kupują kobiety i to zarówno skarpety damskie, jak i dla mężczyzn, gdyż są nieodzownym dodatkiem do codziennego życia (solidne skarpety damskie). I co istotne, większość panów wie z autopsji, że ogromna liczba skarpet jakie noszą, kupiły im ich żony. Mężczyźni nie przywiązują uwagi do skarpet i gdyby nie ich żony nosili by je zapewne nawet do sandałów.
Drużyna rugby kobiet
Napisał: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tymczasem wielość i jakość gatunków skarpet jest wielka (dowiedz się więcej o skarpetach sportowych). W ostatnim okresie wzięciem cieszą się, te które posiadają właściwości antybakteryjne, a więc nawet zimą czy w upał nie musimy martwić się o przykry zapach po aktywnym dniu.

Ten tekst opisuje niezwykle atrakcyjne sprawy, więc jeżeli masz ochotę poznać omawiany temat bardziej, sprawdź także to oficjalne źródło (http://www.artimbo.pl/kratki-ester,g24.html).

Inną ciekawostką w świecie skarpet są skarpety z bambusem.


To odpowiedź na zdrowy styl życia wielu ludzi. Przede wszystkim mają one cechy antybakteryjne, zaś ekologiczna uprawa przędzy otrzymywanej z drzewa bambusowego, nie posiada sztucznych barwników a także syntetycznych dodatków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-11-18 21:09:56
Tagi: stopy, dodatki, topy, nowości, Panie