W jaki sposób dobierać soczewki kontaktowe? Na jakie rzeczy zwracać uwagę? Jakie rodzaje soczewek mamy do wyboru?

Soczewki kontaktowe są wciąż bardziej powszechne i kupowane przez osoby mające wadę wzroku. Jeszcze nie tak dawno miały one właściwie jeden wybór, to znaczy noszenie okularów korekcyjnych. Całe szczęście dzisiaj jest inaczej. Jednakże, popularność soczewek kontaktowych bierze się z różnych przyczyn. Jedną z takich przyczyn jest dość szybki rozwój technologii produkcji, a co się z tym wiąże używanie coraz nowocześniejszych surowców, z jakich powstają soczewki.

badanie u okulisty
Napisał: Nomadic Lass
Na podstawie: http://www.flickr.com
Inną przyczyną jest wciąż lepsza oferta soczewek, dzięki którym możemy skorygować praktycznie każdą wadę wzroku. Dajmy na to istnieją soczewki sferyczne, to znaczy dla osób z wadą krótkowzroczności, dla osób mające astygmatyzm, idealne będą air optix for astigmatism 3 szt jak również dla ludzi ze starczowzrocznością czytaj o air optix for astigmatism 6. W tym przypadku przypadku używa się soczewek multifokalnych. Gdy podjęliśmy decyzję o noszeniu soczewek kontaktowych, to z pewnością musimy zajrzeć do specjalisty, jak okulista lub optometrysta, jaki wykona badanie oraz dzięki swej wiedzy dobierze najlepsze soczewki, które będą dla nas idealne.

Istnieje ogromny wybór soczewek, można zdecydowanie polecić Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. W czasie tego rodzaju badania profesjonalista w dokładny sposób określi rodzaj i wielkość wady, do tego wykona pomiar geometrii oka.

Ten artykuł jest doprawdy interesujący? Wierzymy zatem, że spodoba Ci się także autorska strona (https://kartkownia-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-slubne), na której umieściliśmy masę ekstra szczegółów.

Z pewnością sprawdzi też, czy nie pojawiają się jakieś chorzenia oczu, jakie mogłyby wykluczać możliwość noszenia soczewek kontaktowych. Po wykonaniu takiego badania oraz zebraniu wszelkich potrzebnych informacji okulista lub optometrysta może zaproponować dane soczewki, jakie będą dla nas najlepsze. Lekarz zakłada konkretne soczewki, przykładowo 1-Day Acuvue Define, w ten sposób sprawdzi czy dobrze się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.


W pewnych przypadkach konieczne może być zamówienie u producenta soczewek kontaktowych o bardzo konkretnych parametrach, które są dopasowane do potrzeb danej osoby. Po dobraniu soczewek zalecane jest przyjście w podanym terminie na wizytę kontrolną. Po mniej więcej dwóch tyg. od pierwszej aplikacji okulista sprawdzi stopień tolerancji oczu na soczewkę. Z tego powodu należy koniecznie wybrać się do specjalisty. Nie możemy dobierać soczewek samodzielnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-11-20 11:07:54
Tagi: Soczewki, astygmatyzm, okulista